Návrh, realizace a pravidelná údržba zahrady Vašich snů.

Kamenné zídky

Kamenné suché zídky - návrh, realizace, údržba - Praha, Příbram - Zahradní specialista s.r.o.

Okrasné i praktické zídky z kamene pro vaši zahradu

NÁVRHY, REALIZACE A ÚDRŽBA kamenných zídek a plotů

Služby poskytujeme v oblastech Středních, Jižních a Západních Čech. Působíme hlavně v Praze, Příbrami a v jejich okolí.

Soukromí, bezpečí, dekorace, elegance, architektura, zajímavý prvek. To vše jsou ekvivalenty kamenných neboli suchých zídek, které navrhujeme a budujeme.

Kam, jakou a zda vůbec umístit kamennou zídku na zahradu je hojně diskutované téma. Zídka může rozdělovat zahradu na odpočinkovou a užitkovou část, může oddělovat parkovací místo od zbytku zahrady, může mít jen čistě dekorativní efekt nebo může v rohu zahrady vytvářet příjemné relaxační místo.

Kamenné zídky realizujeme pomocí tzv. suché technologie. Její primární výhodou je především rychlost, kterou se dá vybudovat, a také cena. Suchá zídka není zděná – je vyskládaná pouze z kamenů, případně skrz ni prorůstají rostliny.

Vybudovat suchou kamennou zídku není složité, ale rozhodně je dobré konzultovat tuto „stavbu" s odborníky a se statikem. Nehodí se na všechna místa a stejně tak se pro její vybudování nehodí každý typ kamene. Pokud necháte realizaci na nás, potom si ušetříte starosti a budete se moci „jen" kochat výsledkem. Jedinou vaší starostí bude, zda si zvládnete vybrat z nepřeberného množství květin, které se do zídky dají vsadit.

V zásadě existují dva typy kamenných zídek:

Suchá kamenná zídka

Má plnit především dekorativní funkci a její výška se pohybuje v rozmezí 40-100 cm. Tento okrasný prvek se využívá na skalkách, v kaskádových zahradách a podobně. Suchou kamennou zídku mohou doplňovat rostliny.

Opěrná kamenná zeď

Tento typ kamenné zídky je o poznání pevnější a stabilnější a může sloužit jako zpevnění svahu nebo pro vyrovnání terénu. U tohoto typu zídky – přizdívky – je nutné vybudovat ztracené bednění vyztužené betonem. Stavba takovéto zídky je náročnější, ale opěrné zídky jsou následně cenným prvkem zahrady.

Podobnou funkci jako kamenné zídky mohou mít také kamenné valy, které jsou primárně určeny pro dělení jednotlivých zón zahrady nebo jako specifický okrasný prvek.

Naši odborníci jsou připraveni realizovat kamenné zídky ve vašich zahradách tak, aby byl váš sen o dokonalém prostoru naplněn do posledního detailu. Na stavbu kamenných zídek jsme vyzbrojeni nejen zkušenostmi, ale také potřebnou technikou a materiálem. Na vás už je si jen vybrat vzhled zídky a nechat si udělat návrh. Stavba kamenné zídky pak může jednoduše začít.

Krása a síla po dlouhá léta – postaráme se o návrh, realizaci i údržbu kamenných zídek

Pokud jste rozhodnuti nechat si na zahradě vybudovat okrasnou nebo opěrnou kamennou zídku, kontaktujte nás. Zkušenosti odborníků ze Zahradního-specialisty jsou podloženy dlouholetou praxí v oblasti údržby zahrad a průběžným vzděláváním v oblasti péče o zahradu. Jako jediní v oblasti Příbrami disponujeme členstvím ve Spolku pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT).

Rádi vám zhotovíme kamennou zídku v Praze, Příbrami a v jejich okolí nebo za vámi přijedeme do Středních, Jižních nebo Západních Čech.

Ceník

Ceník návrhu, realizace a údržby kamenných zídek se odvíjí od:

  • délky a výšky kamenné zídky
  • použitého materiálu
  • náročnosti stavebních prací
  • rostlin, které jsou na zídku osazeny

Cenová kalkulace každého návrhu kamenných zídek je individuální. Vždy se vám snažíme vyjít vstříc a připravit návrh, který bude optimální a bude splňovat vaše požadavky.

Níže ještě pro ukázku fotogalerie realizací kamenných zídek.

Ukázky realizací

  • Opěrná kamenná zídky - návrh, realizace, údržba - Praha, Příbram - Zahradní specialista s.r.o.
  • Opěrná kamenná zídka před domem - návrh, realizace, údržba - Praha, Příbram - Zahradní specialista s.r.o.
  • Suchá kamenná zídka a kamenná dlažba - návrh, realizace, údržba - Praha, Příbram - Zahradní specialista s.r.o.
  • Suchá kamenná zídka - Zahradní specialista s.r.o.
  • Suchá kamenná zídka okolo jezírka - návrh, realizace, údržba - Praha, Příbram - Zahradní specialista s.r.o.
  • Kamenná zídka okolo jezírka - návrh, realizace, údržba - Praha, Příbram - Zahradní specialista s.r.o.

Kontaktní formulář

Neváhejte nás kontaktovat a sdělte nám Vaše přání. Pokusíme se Vám maximálně vyjít vstříc.