Návrh, realizace a pravidelná údržba zahrady Vašich snů.

Okrasné skalky

skalky cover

V našich rukách skalky ožijí a rozkvetou

Komplexní služby od NÁVRHU přes REALIZACI až po ÚDRŽBU

Zakládání, péči a údržbu skalek provádíme ve středních, jižních a západních Čechách. Hlavní působiště máme v Příbrami a v Praze.

Skalky tvoří oblíbené součásti zahrad – působí efektně, při správném založení umí být poměrně nenáročné na údržbu a dodávají zahradě šmrnc. Pokud je Vaše přání mít na zahradě okrasnou skalku, ale netroufáte si ji založit, jste u nás na správné adrese.

Návrh, realizace a údržba skalek od A až po Z

Založením skalky můžete na zahradě vytvořit květinovou oázu, kterou Vám budou všichni Vaši hosté závidět – a navíc, každá skalka v sobě skrývá něco jedinečného. Ať už se jedná o typ kamene (nejčastěji se do skalek používá kámen pískovec, vápenec nebo žula) nebo o typ květin, které na skalce rostou (a že je jich opravdu hodně!). Vytvoříme Vám skalku na klíč a Vy povedete naši ruku při výběru toho nejdůležitějšího – kamenů a rostlin.

Kameny a květiny do skalky

Kameny na skalku mohou být náhodně uspořádané nebo mohou tvořit zídky, opěrné body pro zeminu nebo je lze aranžovat společně s květinami. Okrasné kameny do skalky můžete využít i jako místo pro umístění pítek pro ptáky a drobné živočichy.

Rostliny na skalku samozřejmě patří a bez nich by byla skalka smutná a bez života. Při zakládání skalky je vhodné si dopředu promyslet, jak rostliny na skalku umístit. Některé rostliny nemají rády slunce, jiné vyžadují specifický typ půdy a závlahu. Velmi dobře jdou dohromady skalky a skalničky – tedy rostliny přímo určené do skalek. Pro skalku na zahradě se využívají například xerofyty, kobercové rostliny, okrasné traviny i vyšší rostliny. Aby okrasné skalky působily krásně i v zimních měsících využívají se hojně stálezelené rostliny nebo malé jehličnaté stromky.

Skalka ožije s jezírkem, potůčkem nebo vodopádem

Při tvorbě skalky je příjemné využít vodní prvek ve formě jezírka, umělého vodopádu nebo přírodního potůčku. Nejen, že získáte závlahu pro skalkové květiny, ale navíc se budete moci kochat šuměním, které vydává tekoucí voda nebo cvrkotem u jezírka, které přitáhne všelijaké broučky, žabky nebo ptáky. Realizujeme různé typy a formy jezírek, potůčků a dalších vodních prvků na skalkách.

Skalka ve svahu

Máte na zahradě svah v místě, kde byste si přáli skalku? Nebo je svahu potřeba trochu „pomoci"? Vše dokážeme zařídit. Od tvorby svahu, přes jeho zpevnění a drenážování až po výběr správného substrátu, kamenů a skalniček.

Údržba skalky

Nakonec Vám řekneme, jak se o skalku nejlépe starat a až se rozhodnete dosázet další květiny nebo skalku nově vyšperkovat, zase přijedeme. Údržba založené skalky není těžká a ze začátku představuje především odstranění plevele ze skalky nebo dosázení rostlin podle potřeby. Poté už stačí jen drobné údržbové práce a úpravy.

Proč využít při návrhu, realizaci a údržbě skalek služby Zahradního specialisty?

Chceme, aby skalky měly svou osobitou duši. Zahradním pracím rozumíme na jedničku a vše kolem skalek patří mezi ně. Vytvoříme vám skalku na míru v souvislosti s vyzněním celé koncepce zahrady. Rádi ovšem pomůžeme i s dílčími pracemi na skalkách, jako je výsadba rostlin na skalky, tvorba jezírek, péče o skalku apod.

Zahradní služby poskytujeme již od roku 2015 a stále se školíme a vzděláváme, abychom mohli poskytovat služby na co nejvyšší úrovni. V oblasti Příbramska jsme jediní členové Spolku pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT).

Návrh a realizace skalky Praha, Příbram, …

Pokud máte zájem o návrh, realizaci nebo údržbu skalek, neváhejte se na nás obrátit. Poskytujeme veškeré zahradnické služby v oblasti Prahy, středních Čech, západních Čech a jižních Čech. Nedělá nám ale problém vyrazit i do přilehlých regionů. Naším hlavním působištěm je Praha a Příbram.

Ať už se jedná o skalku nebo jiné zahradnické práce, budeme rádi, když nás budete kontaktovat. Jsme připraveni vám poradit, vyslechnout vaše přání a společnými silami vytvořit skalku, na kterou se budete dívat od rána do večera.

Nechte se inspirovat našimi návrhy skalek ve fotogalerii. I Vaše skalka může být dokonalá.

Ceník: návrh, realizace, údržba skalek

Konečná cena návrhu, realizace i údržby okrasné skalky se odvíjí od:

  • Celkové velikosti skalky (malá/velká).
  • Členitosti skalky (rovná, vyvýšená, ve svahu, členěná na více částí).
  • Složitosti návrhu (množství rostlin, tvorba zídek, jezírek, potoků, opěrných bodů...).
  • Typu kamene a druhu rostlin.

Protože žádná skalka není stejná a my chceme, aby byla vaše skalka vytvořená na míru podle vašich představ, spočítáme cenu podle návrhu skalky. Kontaktujte nás pro bližší informace, rádi s vámi návrh skalky i cenovou kalkulaci probereme.

Ukázky realizací

  • 32631930 1657824064267146 5213440550396493824 o
  • 32682530 1657823770933842 7524540114249187328 o
  • 32671960 1657824014267151 8523423488663355392 o

Kontaktní formulář

Neváhejte nás kontaktovat a sdělte nám Vaše přání. Pokusíme se Vám maximálně vyjít vstříc.